Starzawa – Grillowisko i Budynek Izby Tradycji

Zespół wiat grillowych został oddany do użytku jesienią 2015 roku. Składa się z  trzech połączonych ze sobą wiat. Wewnątrz znajduję się lada barowa oraz stoły z  ławkami, które pomieścić mogą około 200 osób oraz grill, którego średnica wynosi aż 293 cm.

W trakcie wykonywania projektu wnętrz, elewacji zewnętrznych, opracowania koncepcji bryły budynku Izby Tradycji Rybactwa i  Zespołu Wiat Grillowych we współpracy z architektem Krzysztofem Karasiem, zadbaliśmy o każdy szczegół. Projekt miał wyrazić ducha tego miejsca – stawów rybnych i łowiska w Starzawie. Opracowany przez nas projekt urbanistyczny, architektoniczny i projekt wnętrz zakładał połączenie tradycji polskiego pogranicza, tradycji dworskich sprzed II Wojny Światowej z nowoczesnymi rozwiązaniami i lekkością charakterystyczną dla rozległych terenów łowisk, gdzie woda płynnie zamienia się w niebo. Oprócz Izby Tradycji Rybactwa skład kompleksu wchodzi Zespół Wiat Grillowych, który zachowuje gabaryty i charakter budynku Izby. Oba obiekty zostały zlokalizowane nad wodą. Oświetlone wieczorem pięknie odbijają się w tafli stawu.  We wnętrzu wiat charakterystycznym akcentem jest miedziany bar ze ścianą z Majoliki Tubądzin oraz potężny grill o średnicy 293 cm z jasnego piaskowca. Tu króluje tradycja – drewniana konstrukcja wiat została uzupełniona o podłogi z kostki brukowej, które płynnie łączą otwarte na krajobraz wiaty z chodnikami prowadzącymi do sąsiedniej Izby Tradycji. Jedynym akcentem nowoczesności są punktowe kinkiety podświetlające więźbę dachową – główną atrakcję obiektu. Aranżacja wnętrz otwartych wiat grillowych doskonale podkreśla wakacyjny charakter miejsca

Budynek Izby Rybactwa swą bryłą i wykończeniem elewacji nawiązuje do wielowiekowej tradycji polskiego dworu. Razem z Zespołem Wiat Grilowych stanowi przemyślany układ urbanistyczny, który doskonale wpisuje się w otoczenie stawów rybnych w Starzawie, jest ich perłą w koronie.

Starzawa – Grillowisko

 

Posted in Projektowanie wnętrz komercyjnych and tagged , , , , , , , , , , , , , .